•••
Bor - Tor Turizm İnşaat Ticaret Limited Şirketi

Bor - Tor Turizm İnşaat Ticaret Limited Şirketi

General
Jobs 0
Shortlists/Awards 6
Partners/Competitors 4
Last update: Aug 2, 2018 Last update: 02 Aug, 2018
General
Jobs 0
Shortlists/Awards 6
Partners/Competitors 4

Details

Legal residence: Turkey
Types: Consulting Organization Consulting Organization
Funding agencies: EC
Sectors: Civil Engineering Civil Engineering
Nr. of employees: N/A
Sanctions:Check now
Status: Active

Attachments 0

About

BORTOR, hem kamu hem de özel sektör kurumlarına inşaat projelerinde hizmet etmek için 1999 yılında kurulmuştur. İyi koordine olmuş yetenekli mühendis ekipleriyle BORTOR on yıllık süreçte kurumlar arasında en çok saygı duyulan inşaat firmalarından biri olarak sektörde yerini almıştır.

BORTOR, Türkiye’de farklı kurumlar için bir çok inşaat projesini üstlenmiştir. BORTOR, Bakanlıklar ve devlet daireleri için inşaat projelerini başarıyla tamamlamış ve bu birimlerin onaylı yüklenicisi haline gelmiştir. Bir çok devlet kuruluşuna sağlanan kaliteli hizmetin yanı sıra, BORTOR aynı zamanda bir çok AB finanslı projeyi de üstlenmiştir.

Awards

Top partners

Top competitors

Bor - Tor Turizm İnşaat Ticaret Limited Şirketi — Consulting Organization from Turkey, has experience with European Commission Directorate-General for International Partnerships (EuropeAid HQ), it`s involved in Civil Engineering sector. Bor - Tor Turizm İnşaat Ticaret Limited Şirketi — Consulting Organization from Turkey, has experience with European Commission Directorate-General for International Partnerships (EuropeAid HQ), it`s involved in Civil Engineering sector. Bor - Tor Turizm İnşaat Ticaret Limited Şirketi — Consulting Organization from Turkey, has experience with European Commission Directorate-General for International Partnership...
Want to unlock full information?
Register with us or sign in to access the organization database.